Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemství podpisu - pro dívky

20. 8. 2006

Grafologie je úžasná věda. Grafologové pracují pro kriminalisty i politiky a jejich názor je často rozhodující. Písmo je totiž okno do duše. Dej klukovi list bílého papíru A4 a popros ho, aby se ti podepsal. To je všechno, co ti stačí, aby ses o něm dozvěděla mnohem víc než jen jeho jméno.


Umístění
Jestliže je podpis umístěný hodně v kraji papíru nebo v jeho rohu, je to známka pisatelových sklonů podceňovat se. Takoví lidé často působí na své okolí naopak excentricky, aby zakryli vlastní nejistotu.

První písmeno
Extrémně velké a důrazné první písmeno je znakem člověka, který velmi rád dělá dojem na společnost kolem sebe (zvlášť ženskou) a nerad přijímá kritiku.

Čitelnost

Čitelný podpis znamená vyrovnaného pisatele, který si stojí za tím, co říká. Je dostatečně sebevědomý, aby se za své názory postavil, a většinou se na takového člověka můžeš spolehnout. Nečitelný a nerozluštitelný podpis logicky znamená člověka nečitelného, který se snaží skrýt své chování a emoce. U něj si dej větší pozor na podraz nebo nefér hru.

Velikost
Pokud je podpis zhruba stejně velký nebo jen o trochu větší než pisatelovo normální písmo, je to znak jeho duševní rovnováhy a pohody. Jestli je jeho podpis o hodně větší, značí to jeho vysoké sebevědomí, ctižádost a touhu po vyniknutí. Takový člověk bývá v kolektivu dominantní, optimistický a vitální. Naopak malý, drobný a pečlivý podpis znamená kluka ukázněnějšího a skromnějšího. Je znakem jeho důkladnosti a svědomitosti. Extrémně zhuštěný "bleší" podpis znamená bázlivost a přehnanou stydlivost.

Sklon
Ležaté písmo upozorňuje na převahu citu nad rozumem. Jde o společenskou a družnou osobu, s menší schopností skrývat a ovádat city. Kluci s ležatým písmem bývají často extroverti. Abnormálně ležaté písmo je zase znakem nezkrotných vášní pisatele. Strmá a kolmá písmena představují naopak racionalitu a samostatnost. Takoví kluci bývají spíš introverti. Zvrácený úhel písma zvýrazňuje vlastnosti písma kolmého, zvlášť ostražitost před okolním světem.
v Zakončení
Výrazné ukončení kličkou, důraznou čarou nebo podtržení podpisu znamená velké sebevědomí, touhu po svobodném projevu a velkou důležitost, kterou přikládá pisatel sám sobě. Naopak nevýrazná vlnka nebo jakoby nedopsání jména je znakem rozháranosti, přecitlivělosti a malého sebevědomí.

Celkový vzhled
Ostré úhly, a to i v místech, kde mají být obloučky, znamenají velkou cílevědomost a rozhodnost. Takový kluk se umí prosadit a všude si buduje dominantní postavení. Naopak kulaté obloučky a přezdobený podpis s kličkami a ozdůbkami znamenají negativní vlastnosti. Sobectví, egoismus, snaha vypadat líp, než jakým ve skutečnosti pisatel je. Podpis, který se snaží dělat dojem svou zdobeností a "prokreslením", není dobrou vizitkou.

Nejdůležitější na konec
Existuje spojitost mezi dolními částmi písmen a pisatelovou sexualitou, pudy a vášněmi. Horní části písmen jsou zase spojeny s rozumem, intelektem a duchovní orientací. Zvětšení dané části písmen je vysvětlováno jako zesílení a rozvinutí příslušných oblastí pisatelovy osobnosti. Zmenšení znamená jejich potlačení a deformace je znakem nějakého konfliktu nebo problému v dané oblasti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...................

(.............., 23. 11. 2006 17:09)

hmm diky ze jsi to opsala z meho blogu :-(